Robert Bronett som är vd på Cirkus Scott har genom sitt företag Flatgroo Production AB skickat in en ansökan om bygglov för att sätta upp bodar och tält på Estö Idrottsplats i södra delen av Nynäshamn. Tanken är att placera ett asylboende där.
Migrationsverket har varit i kontakt med Robert Bronett som genast sett möjligheter i att tjäna pengar på den skadliga migrationspolitiken som förvandlar det en gång trygga svenska Sverige till ett mångkriminellt helvete.
Politikerna i kommunen som redan placerat ut asylsökande på olika håll fortsätter nu att medverka till att första inte bara kommunen utan hela Sverige genom att acceptera regeringens politik som mest kan liknas vid en folkmordspolitik eftersom svenskarna trängs undan i sitt eget land. Redan om ca tio år kommer vi att vara i minoritet i vårt eget land och det beror bl.a. på sådana som Robert Bronett som inte skäms för att han vill profitera på en sjuk politik.
Anna Klingebratt är bygglovsingenjör och medansvarig till att det byggs asylboenden i kommunen.
Nu bojkottar vi Cirkus Scott.
Relaterat:
Lilian Sjölund är ett exempel på hur många blåsta journalister och politiker det finns i landet
High Chaparral i Gnosjö tar emot 393 asylsökande
Hällnäs med 259 invånare tar emot 120 asylsökande
Lundsbrunn på fallrepet efter stor asylmottagning
Lundsbrunns kurort kan få 870 asylsökande
Bojkotta företag som stöder regeringens skadliga invandringspolitik
Småkommuner måste vara beredda på social oro
Svenskarna i minoritet år 2025
Tyst i media om 3 000 skolbränder